website creation software


KREDA WAPIENNA NAWOZOWA


KREDA WAPIENNA NAWOZOWA 100% EKOLOGICZNA

Jakie gleby wymagają wapniowania?

Większość gleb wymaga wapnowania. Zwłaszcza stosowanie silnie zakwaszających nawozów mineralnych, a także kwaśne deszcze i wypłukiwanie powodują stały ubytek wapnia i obniżanie się pH gleb. Skutkiem tego jest spadek przyswajalności składników pokarmowych a także innych nawozów, rośliny źle rozwijają się i są podatne na choroby oraz słabiej plonują.

Po zastosowaniu kredy wapiennej znacznie poprawia zdolności plonotwórcze gleby, podnosi jej pH , wzbogaca ją w wapń i bogaty zestaw mikroelementów. Poprawienie stopnia przyswajalności składników pokarmowych wydatnie wpływa na efektywność wykorzystania nawozów mineralnych, dzięki czemu uzyskuje się znacznie wyższe plony już w pierwszym roku.  

 Czym różni się kreda nawozowa od innych nawozów wapniowych?

  Kreda nawozowa jest geologicznie najmłodszym węglanem wapnia a to oznacza jej wyjątkowe rozdrobnienie i miękkość oraz bezpieczne, węglanowe szybkie działanie. Takich właściwości nie posiada żaden inny nawóz wapniowy. Zarówno dolomity jak i skały wapienne mają skrystalizowaną strukturę, są kamieniami i nawet po rozdrobnieniu takimi pozostają, natomiast kreda miękka jest jak glina, ma amorficzną strukturę i stąd jej wyjątkowa budowa i działanie niespotykane w innych nawozach wapniowych. Wykazuje bardzo dobre właściwości chemiczne i fizyczne. Posiada wyjątkową czystość. Forma nawozu – granulat 2,0-4,0 mm, pozwala na łatwy wysiew i szybkie wymieszanie z warstwą gleby. Nawóz w 100% EKOLOGICZNY, wyprodukowany w oparciu o naturalne złoża kredy piszącej.  

  Zastosowanie

  - Gleby, łąki, pastwiska, sady; nawet do kwitnienia, trawniki, uprawy roślin warzywnych i ozdobnych, ziemie i podłoża ogrodnicze, neutralizacja przykrego zapachu gnojowicy i polepszanie jej właściwości jako nawozu (unikatowa właściwość), neutralizacja wód gruntowych, rzek, jezior i stawów.   

  Kiedy stosujemy ?

Można go wysiewać cały rok, również pogłównie, interwencyjnie, kiedy wymagana jest zmiana Ph, przy niedoborze wapnia, także na lekką okrywę śnieżną, bez orania.  

  Główne zalety

  - szybko i skutecznie odkwasza gleby dzięki najwyższej rozpuszczalności powyżej 95% -poprawa efektywności wykorzystania nawozów mineralnych  

- efekt wapnowania widoczny już w pierwszym roku po zastosowaniu -precyzyjne dozowanie jak i łatwy wysiew dzięki granulowanej postaci nawozu 

Gleby Bardzo kwaśne Kwaśne Lekko kwaśne
Bardzo lekkie900500300
Lekkie1100800400
Średnie13001000500
Ciężkie15001100700
Użytki zielone900700300

*Stosowanie nawozu powinno się odbywać według zaleceń Stacji Chemiczno – Rolniczych po uprzednim badaniu gleby.

Granulacja kredy nawozowej;

-Granulacja: 0-2 mm, frakcja ,,kaszka” ,opakowanie (Big Bag 1000kg):   

Produkt znalazł zastosowanie m.in jako dodatek w mieszankach paszowych dla wszystkich zwierząt gospodarskich, w każdym wieku. Kreda paszowa to przede wszystkim dodatek paszowy będący bogatym źródłem łatwo przyswajalnego wapnia. Kreda pastewna pozytywnie wpływa na pH przewodu pokarmowego i u przeżuwaczy spełnia rolę buforu treści żwacza. Ponadto, charakteryzuje się bardzo wysoką przyswajalnością i strawnością. Nie zawiera szkodliwych związków oraz zanieczyszczeń.

-Granulacja: 2-6 mm ,opakowanie (Big Bag 500kg)

-Granulacja: 2-6 mm ,worek 40kg złożony na palecie 1000kg w kapturze ochronnym

-Granulacja: 6-9 mm ,opakowanie: (Big Bag 500kg)

*Organizujemy transport na terenie UE.

*Cenę transportu ustalamy indywidualnie oraz termin dostawy.

Serdecznie zapraszamy do zakupów, w razie pytań proszę o kontakt!


© Wszelkie prawa zastrzeżone | SolidEkoGroup.pl